Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Arvamus

:

Mart Laisk: 30-40-aastaselt jääb maha-ja-taha-suhetest juba kindlasti väheseks

«See nauding, mida pakub süvasuhe oma naise ja lastega, ei ole mõnuliselt küll nii intensiivne ja kehaline kui suguühetes kogetav orgasm, aga pakub võrreldamatult suuremat rahuldust,» kirjutas psühholoog-nõustaja Mart Laisk monogaamseks kasvamisest ajakirjas Naised.

«Isiksus, kes on oma vajadustelt jõudnud Maslow püramiidi ülemisele astmele, soovib suhetest hoopis teisi kvaliteete kui pelgalt sugumõnu otsiv primitiiv,» kirjutas Laisk.

«Püramiidi alumisel astmel asuvad füsioloogilised vajadused, nagu söök ja jook, seks ja uni, edasi tuleb turvalisusvajadus, järgnevad kuuluvus-ja tunnustamisvajadus ning püramiid tipneb eneserealisatsiooni vajadusega,» märkis psühholoog ning lisas, et järgmisele astmele siirdutakse, kui eelmise tasandi vajadused on rahuldatud.

See skeem seletab psühholoogi sõnul ära, miks mõned mehed pole huvitatud muust kui rajust seksist võimalikult paljude naistega. «Nimelt nõuab süvasuhe mõlemalt osapoolelt isiklikku küpsust ja ebaküps mees ei oska ega julge panustada rohkem kui vaid juhuslik vahekord,» märkis Mart Laisk.

Truudusetuse taga võib olla Laisa arvates ka mõni teine rahuldamata vajadus, mida kompenseeritakse pinnapealsete juhusuhetega.

«Tihti on liiderlikkuse taga madal enesehinnang ja kahtlused oma mehelikus võimekuses,» ütles Laisk ning lisas, et liiderlik mees on võimetu süvasuhteks ja seetõttu asendab ta selle suure hulga lühi-ja tühisuhetega.

Kokkuvõtteks ütles Mart Laisk, et kuigi meestel on mõningane bioloogiline eeldus polügaamiaks, siis ei tee see meestest mingil juhul ringitõmbavaid Casanovasid.

Ta leidis, et inimene, kes ei oska minna suhetes sügavuti, olgu ta mees või naine, on määratud sisemisse üksindusse ja tema elu ei ole õnnelik.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:mehedmonogaamiasekssuhe
Samal teemal
  KES KELLEGA SOBIB?
  Sponsoreeritud artiklid
  RETSEPTID
  Viimased uudised
  JõulueriKõik
  Ajakiri HelloKõik
  TervisKõik
  Horoskoop
  Top lood
  Top kommentaarid
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.eeKõik
  JõulueriKõik
  Elu24Kõik
  Majandus24Kõik
  SportKõik
  TallinnCityKõik
  NaineKõik
  TarbijaKõik
  MaailmKõik
  ArvamusKõik
  UudisedKõik
  VIIMASED GALERIID
  Arhiiv