Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Naised ei salli trenni kooliaegsete kehalise kasvatuse tundide tõttu

Inglismaal läbi viidud uuring kinnitas, et paljud naised ei taha trenni teha, sest kehalise kasvatuse tunnid lapsepõlves mõjusid neile traumeerivalt.

Loughborough ülikooli uurijad küsitlesid üle 1500 õpilase, et teha kindlaks, kuidas nad treeningusse suhtuvad. Vastused ei pane ilmselt üllatuma kedagi, kes on isegi end kehalise tundides halvasti tundnud ning kannatanud, vahendab shine.yahoo.com.

48 protsenti tüdrukutest vastas küsitlusele, et «higistamine ei ole naiselik». Sama arvas muide ka ligi kolmandik poistest. 57 protsenti neidudest nõustus, et nad jätavad füüsilise tegevuse pooleli, sest nende sõbrannad teevad sama. 76 protsenti tüdrukutest tunnistas, et mõtleb tunnis oma keha välimusele ning umbes veerand tüdrukutest leidis, et kehalise kasvatuse tunnis sunnitakse neid oma kehasid näitama.

Selgus, et tüdrukute häbelikkus ja ebakindlus jälitab neid täiskasvanuikka. Teine Briti uuring, mis avaldati eelmisel kuul, näitas, et 90 protsenti üle 30-aastastest naistest vaevlevad halva enesehinnangu ja häbi käes, kui nad peavad avalikult trenni tegema.

Uuringust selgus veel, et kui osa naisi üritab trenni tehes oma keha varjata suuremate rõivastega, siis enamik väldib sootuks trenni vabas õhus. 71 protsenti 1450 naise seast vastas mitme vastusevariandiga küsitlusele, et sööb parema meelega lohutustoitu; 66 protsenti eelistas selle asemel pigem magada ning 71 protsenti naistest avaldas arvamust, et sooviks treeningu asemel pigem lihtsalt üksi olla.

Uuringu autor Beth Murphy selgitas, et kuigi naised teavad, kui tervislik on rattasõit, jalutamine ja isegi aias töötamine, siis võib teiste nähes treenimine olla paljudele ebakindlatele naistele väga suureks katsumuseks.

Nendest naistest, kes eelistasid siiski trenni teha, vastas 60 protsenti, et neid häirib see, kui nad treenides higistavad, lähevad näost punaseks ja et nende keha võdiseb. Treeningut eelistavatest naistest leidis 66 protsenti ka seda, et kui nad liituksidki treeninggrupiga, siis suhtuksid teised naised neisse vaenulikult ning ei võtaks neid omaks.
 

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:trenntreeningkehaline kasvatushäbienesehinnang
Samal teemal
PARIISI MOENÄDAL
Sponsoreeritud artiklid
PARIISI VALMISRIIETE MOENÄDAL
MILANO MOENÄDAL
MOOD
HUVITAVAD ILUPROTSEDUURID
VEGANIRETSEPTID
Viimased uudised
Ajakiri HelloKõik
TervisKõik
Horoskoop
Top lood
Top kommentaarid
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
Elu24Kõik
Majandus24Kõik
SportKõik
TallinnCityKõik
NaineKõik
TarbijaKõik
MaailmKõik
ArvamusKõik
UudisedKõik
VIIMASED GALERIID
Arhiiv