Kui tihti peaks pesema beebi käsi?

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Kui laps on avastanud viisi, kuidas jõuda ühest punktist teise, saab ta kätte asju, mis varasemalt olid käeulatusest väljas ning loomulikult rändab kõik ka suhu. Selleks, et vältida bakterite jõudmist beebi kõhtu, tuleb pöörata veelgi suuremat tähelepanu hügieenile. 

Juba enne seda, kui laps ise liikuma läheb, tuleb teda regulaarselt puhastada – peske nägu, voldivahesid, käsi, peput, kõrvu, vahetage mähkmeid ja alustage selle kõigega oma päeva, õpetab Emmede Klubi.

Laste kasvades pesemisharjumused väga ei muutu, aga on üks erinevus, mis sel ajal, kui laps veel paigal püsis, veel päevakorras ei olnud – nüüd topib laps kõike suhu.

Kuidas hoolitseda laste käte eest, et need oleksid puhtad?

Nakkushaiguste arstid soovitavad eelkõige üle vaadata piirkond, kus laps roomab. Kui lapse keskkonnas on põrand ja mänguasjad puhtad ning keegi ei tule mustade jalanõudega tuppa, on kõik hästi.

Lapse käsi tuleks puhastada mõõdukalt, kaldumata äärmustesse: ära pese neid liiga tihti ega ka liiga vähe. Lapse kätel on ka palju häid baktereid ja käsi ei pea pidevalt steriliseerima. Pese käsi päeva jooksul piisavalt sooja vee ja seebiga.

Pese lapse käsi:

  • Enne sööki, olenemata, kas selleks on korralik soe toidukord või lihtsalt suupiste.
  • Pärast vetsuskäimist.
  • Pärast õuest tulemist.
  • Pärast looma paitamist.
  • Pärast liivakastis mängimist. Kui kohe pesta ei saa, tuleks lapse käed niiske salvrätikuga puhastada.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles