Põhjuseid, miks eelistada vette sünnitamist

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Manuela Mitre hoiab süles oma äsja sündinud poega Gaeli. Manuela otsustas sünnitada soojas vees, et beebil oleks sündides kergem kohaneda. Pilt on tehtud Sao Paulos 6. novembril 2013.
Manuela Mitre hoiab süles oma äsja sündinud poega Gaeli. Manuela otsustas sünnitada soojas vees, et beebil oleks sündides kergem kohaneda. Pilt on tehtud Sao Paulos 6. novembril 2013. Foto: Reuters/ScanPix

Selgub, et lisaks lapse pehmemale ja õrnale sünnile siia maailma on vette sünnitamise puhul veelgi eeliseid, miks rasedad otsustavad üha rohkem selle kasuks.

Ämmaemand Inese Kampusa loetleb Emmede Klubis põhjuseid, miks eelistada vesisünnitust.

Lõõgastumine

Veel on sünnituse ajal lõõgastav, soojust ja tuge pakkuv mõju. Vesi aitab emaka kokkutõmmete valu leevendada, mis omakorda muudab sünnituse emale ja beebile vähem stressirohkeks.

Kui sünnitaja on lõdvestunud, aitab see tal rahulikumalt hingata, mis omakorda vähendab tõenäosust, et naine hingab pinnapealselt ja lühidalt, mis teeb kokkutõmbed tugevamaks ja valusamaks.

Privaatsus ja kontroll

Kui naine on sünnituse ajal vees, on ta omas maailmas ja saab sünnitada puutumatult. Eriti suur positiivne mõju on sellel juhul, kui tuba ei ole hämar ja vaikne. See aitab rasedal omada rohkem kontrolli oma keha üle.

Valgus

On teada, et vesi paneb sünnitajat ennast mugavalt tundma - naine saab ennast seal sättida nii, et tal oleks võimalikult mugav. Kõige tõenäolisemalt on sünnitaja vannis poosis, mis aitab lapsel paremini läbi sünnitusteede liikuda - emad tunnevad intuitiivselt, mis on lapsele parim.

Nõuanne: hoia põlved vannis madalamal kui seda on puusad.

Valu

Kui sünnitaja on soojas vees, aitab see kokkutõmmete ajal tuntavalt valuaistingut vähendada. See annab sama efekti, kui menstruatsiooni ajal esineva seljavalu või kõhuvalu puhul vanni minnes. Vann leevendab küll valu, aga kui sa tahad teisi valuvaigisteid, näiteks epiduraali, pead sa siiski vannist välja tulema.

Toetus sünnituse ajal

Selleks, et naine saaks vannis sünnitada, peab kõigepealt ämmaemandalt nõusoleku saama. Need reeglid on loodud selleks, et garanteerida, et sünnitus edukalt kulgeks.

Hea sünnituskogemus

Sünnituskogemus vees ja «kuival maal» võivad olla väga erinevad. Vees on tihti kogemus positiivsem (laps saab jääda ema sülle, ema saab lapse ise oma kätele vastu võtta jne).

Raskusjõud

Kui naine on ennast vannis mugavalt sisse seadnud, on tal sünnitamine mugavam - vesi ümbritseb keha ja naine saab vanniäärt toetuspunktina kasutada.

Vees olemine teeb ka gravitatsiooni leebemaks - kui naine on asendis, mis aitab lapsel läbi sünnituskanalite liikuda, toimib ka vees gravitatsioon sünnitustegevust soodustavalt, aga naine ei tunne seda nii teravana ja valulikuna, kui see vannist väljas olles.

Beebi pehme sünd siia maailma

Vesisünnituse pooldajad usuvad, et vette sünd on beebile vähem traumaatiline, sest laps on ka kõhus 9 kuud vees olnud ja ta tuleb siia ilma tuttavasse keskkonda. See sarnasus aitab sünnikogemuse teha lapsele harmoonilisemaks ja rahulikumaks.

Positiivne kogemus

Naistel, kes on vees sünnitanud, on positiivne kogemus sünnitusest ja nad usuvad, et vesi on aidanud paremini beebit välja pressida.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles