Millised on ebatervislikud snäkid?

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Tervislike valikute korral on põhisöögikordade vahel snäkkide tarbimine pigem tervislik ja soovitav, kuid paljud tuntud vahepalad on tegelikult täis soola, suhkrut ja vahel ka kahjulikke kemikaale, mis tervisele sugugi hästi ei mõju.

Portaal alkeemia.ee vahendab seitse vahepala, mis tuleks oma menüüst välja jätta.

1. Kartulikrõpsud

Lisaks sellele, et krõpsud sisaldavad palju rasva, naatriumi ning kaloreid, on neil ka kõrge glükeemiline indeks, mis viib veresuhkru taseme hetkeks kõrgele, et siis hooga langeda ning söögiisu suurenda.

2. Riisileivad

Paljud arvavad, et riisileivad on ohutu vahepala, kuid tegelikult on need sama ebatervislikud kui kartulikrõpsud ning koogikesed. Riisileib on valmistatud valgest riisist, mis sisaldab üksnes kiireid süsivesikuid. Paljud neist on ka maitsestatud ning sisaldavad liiga palju suhkrut või soola.

3. Marjamuffinid

Kui sa ei ole neid just ise valmistanud, vaid ostnud kauplusest, oleks soovitav neid välitda, sest lisaks sellele, et poemuffinid sisaldavad sageli liigselt suhkrut, on seal ka palju keemilisi lõhna- ja maitseaineid.

4. Mees röstitud soolased pähklid

Kombinatsioon rasvast, suhkrust ja soolast viib selleni, et oled suuteline kogu kausitäie probleemideta nahka pistma. Pähklid on kõige kasulikumad oma loomulikus olekus, seepärast väldi neid maitsestatuna.

5. Mikrolaineahju popkorn

Jättes kõrvale töödeldud süsivesikud ning soola, sisaldavad popkornid palju ebatervislikke transrasvu. Lisaks on sellised kotid tavaliselt täis kemikaale, mis takistavad popkornide koti külge kinnitumist. Valmista selle asemel popkornid potis, kasutades võimalikult vähe rasva ning loobudes soolast.

6. Kuivatatud puuviljad

Kas suudaksid süüa korraga seitse mangot või kaksteist virsikut? Väike kotitäis kuivatatud puuvilju sisaldab praktiliselt nii palju puuvilju. Kuivatatult kaotab puuvili oma kasulikud omadused, kuid säilitab suhkrusisalduse. Meie keha ei ole loodud nii palju suhkrut korraga tarbima, isegi kui see tuleb looduslikust allikast.

7. Lahjad karastusjoogid

Lahjad karastusjoogid on kõige ebatervislikum valik, sest need sisaldavad sageli vähkitekitavat magusainet aspartaami, mis võib põhjustada ka neuroloogilisi probleeme. Lisaks mõjutab dieetkoola meie keskaju, mis suurendab isu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles